Publiczne Gimnazjum w Wolinie
Dyrekcja i sekretariat
Dyrektor
Joanna Wojtczak

Zastępca dyrektora
Beata Aniśkiewicz-Pociask

Kierownik administracyjno-gospodarczy
Sylwia Tomków
Plan lekcji
Plan lekcji na drugi semestr
Dokumenty szkolne
Pliki do pobrania
Zajęcia dodatkowe
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Grono pedagogiczne
Lista nauczycieli Publicznego Gimnazjum w Wolinie
Nawigacja
Strona Główna
Szukaj

Filmoteka gimnazjalna
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Wkrótce
Dzwonki
8.00 - 8.45
8.50 - 9.35
9.40 - 10.25
10.30 - 11.15
11.20 - 12.05
12.15 - 13.00
13.15 - 14.00
14.05 - 14.50
Pogoda
POGODA NA DZIŚ
kliknij, żeby powiększyć mapkę
Odsłony strony
Informacje bieżące
OGŁOSZENIA

Zapraszam na nową stronę internetową naszego gimnazjum.


Za chwilę nastąpi automatyczne przekierowanie na stronę www.gimnazjum.wolin.pl

Finał zbiórki darów dla sosnowickiego schroniska dla zwierząt


Dnia 18.11.11r. uczniowie wolińskiego gimnazjum odwiedzili schronisko dla zwierząt w Sosnowicach. Głównym celem naszej wycieczki, było dostarczenie pożywienia zgromadzonego przez naszą szkołę oraz uzyskanie wiedzy na temat funkcjonowania schroniska.Wyjazd zorganizowała opiekun szkolnych ekologów - pani Elżbieta Tysiąc.Kilka tygodni wcześniej pani Elżbieta Tysiąc ogłosiła akcję zbiórki darów dla sosniwickiego schroniska. Akcję wsparł również Samorząd Uczniowski. Uczniowie przynosili karmę oraz rzeczy przydatne w schronisku. Dzięki hojności uczniów naszej szkoły udało się zebrać:
- 90 kilogramów suchej karmy,
- 25 puszek mięsnych,
- 15 kilogramów kaszy,
- 2 duże kołdry,
- 3 poduszki,
- 20 misek,
- 5 obroży,
- 2 kagańce,
- 4 smycze,
- 6 koców,
- 5 kilogramów makaronu i ryżu.Gdy dojechaliśmy na miejsce, byliśmy bardzo podekscytowani. Psy ujrzawszy nas wysiadających z autokaru, przywitały nas szczekaniem. Można sobie wyobrazić jak było głośno, gdyż obecnie znajduje się tam ok. 70 zwierzaków.
Właścicielka schroniska zaprosiła nas do środka, do swojego biura. Tam towarzystwa dotrzymywał nam cocker spaniel angielski, który trafił na okres próbny, a następnie najprawdopodobniej zostanie oddany do adopcji. Podczas, gdy bawiliśmy się ze zwierzakiem, pani kierownik opowiadała nam o schronisku. Wszelkie informacjie zamieszczone są na stronie http://www.golczewo.pl/aktualnosci/pokaz/673.dhtml.Wysłuchaliśmy uważnie opowieści, po czym wnieśliśmy podarunek do środka. Pani bardzo się cieszyła i serdecznie podziękowała. Następnie mieliśmy już czas, który mogliśmy poświęcić zamkniętym w klatkach nieszczęsliwym psom. Wszystkim ścisnęło serca. Z jednej strony przyjemnym uczuciem było to, że zwykłą obecnością można sprawić im taką radość, ale z drugiej każdemu było smutno.

Był to starszny ból. W momencie, gdy zwierzęta patrzyły nam prosto w oczy i machały łapką, wręcz prosiły by je stamtąd zabrać. Chciały sie przytulić, wbijały się w kraty, by być jak najbliżej nas. Popłynęła nam niejedna łza. Jak można porzucić takiego niewinnego, słodkiego pieska?. Naprawde trzeba nie mieć serca.

Warto było jechać i zobaczyć jaka jest rzeczywistość, jak daleko może posunąć się ludzkie okrucieństwo. Przecież zwierzęta też mają uczucia i bardzo przeżywają rozstanie z przyjacielem. Z ciepłej kanapy trafiają na ulice, a następnie do klatki, w której śpią na dechach lub betonie, skąd wyprowadzane są raz na cztery dni. W tych klatkach jest im zimno.W powrotną stronę, w autokarze, panowała cisza. Można było z tego wywnioiskować, że nadal siedziały w nas silne emocje. Jestem zwolenniczką takich akcji i uważam, że raz w roku, jest to w zupełności za mało. Powinniśmy częściej organizować taką pomoc dla porzuconych zwierząt.Pies jest najwierniejszym i największym przyjacielem człowieka. Nie oczekuje od nas zbyt wiele. Wystarczy tylko, że go nakarmisz, wyprowadzisz a on odda ci całe swoje serce.

Wrażenia spisała
Roksana Przybylinska

Administrator dnia listopad 22 2011 21:00:33 · Drukuj
Odliczamy
Testy gimnazjalne

Pracownie komputerowe dla szkół
Projekt współfinansowany przez

Internetowe centra informacji multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych
Helpline.org.pl
helpline.org.pl
Moje gimnazjum
www.moje-egimnazjum.pl


Stronę monitoruje stat24

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.

BlueStone Theme Design by: Fuzed Themes
248,082 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie