Publiczne Gimnazjum w Wolinie
Dyrekcja i sekretariat
Dyrektor
Joanna Wojtczak

Zastępca dyrektora
Beata Aniśkiewicz-Pociask

Kierownik administracyjno-gospodarczy
Sylwia Tomków
Plan lekcji
Plan lekcji na drugi semestr
Dokumenty szkolne
Pliki do pobrania
Zajęcia dodatkowe
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Grono pedagogiczne
Lista nauczycieli Publicznego Gimnazjum w Wolinie
Nawigacja
Strona Główna
Szukaj

Filmoteka gimnazjalna
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Wkrótce
Dzwonki
8.00 - 8.45
8.50 - 9.35
9.40 - 10.25
10.30 - 11.15
11.20 - 12.05
12.15 - 13.00
13.15 - 14.00
14.05 - 14.50
Pogoda
POGODA NA DZIŚ
kliknij, żeby powiększyć mapkę
Odsłony strony
Informacje bieżące
OGŁOSZENIA

Zapraszam na nową stronę internetową naszego gimnazjum.


Za chwilę nastąpi automatyczne przekierowanie na stronę www.gimnazjum.wolin.pl

"Zapomniane...czułe serce, rozumiane coraz mniej..."
Szkolne talenty

15 stycznia dwie uczennice naszej szkoły (Paulina Badalewska i Amanda Serowiecka) brały udział w castingu do programu „Must be the Music”. Obie często prezentują swoje zdolności wokalne przy okazji apeli i innych wydarzeń organizowanych przez nasze gimnazjum. Udało nam się przeprowadzić rozmowę z jedną z nich. Amanda, niestety, nie zgodziła się na wywiad, lecz udało nam się porozmawiać z Pauliną. Jej głos został doceniony przez nauczycielki już w szkole podstawowej. Mamy nadzieję, że uda się nam kiedyś usłyszeć o jej sukcesach na większą skalę, czego właśnie jej życzymy. Rozmowa może nie do końca serio, ale przecież nie zawsze trzeba być poważnym.1. Skąd się wziął pomysł, by wystąpić w castingu?
Pomysł wziął się znikąd . Usłyszałam w telewizji o programie i spytałam się rodziców, czy pojadą ze mną do Szczecina na casting do programu Must be the Music. Długo rozmyślaliśmy nad tym.. Rodzice chcieli wiedzieć, czy na pewno jestem gotowa na "takie przeżycie".

2. Jak długo już śpiewasz i jak zaczęła się twoja przygoda ze śpiewaniem?
Moja przygoda z śpiewaniem zaczęła się w szkole podstawowej w Dargobądzu. Panie, które nas przygotowywały do różnych apeli i przedstawień wiele się natrudziły, ponieważ nie zawsze było lekko. Czasami nam już się nie chciało, ale zawsze uśmiechnięte panie dodawały energii ;]

W szkole zawsze do występów byliśmy przygotowani na tip top. Czego było widać efekty. Z tremą na scenie się oswoiliśmy. Nie było już nam ciężko. Później wskazówki udzielała nam grupa cudownych ludzi z Pogotowia Teatralnego. Zajęcia z nimi zorganizowała nasze wychowawczyni - Iwona Wojda. Nauczyliśmy się dzięki nim jak mówić, jak się poruszać i zachowywać na scenie, jak zaciekawić słuchacza i jak pokonać stres związany z występem lub chociaż go nie okazywać. Była to nieoceniona pomoc.

3. Czy pamiętasz swój pierwszy występ?
Niestety, nie pamiętam swojego pierwszego występu. Ale pamiętam jak w szkole podstawowej, chyba jeszcze w zerówce, graliśmy scenkę o "Kaczce dziwaczce". Oczywiście miałam główną rolę. Kwakałam i chodziłam jak tytułowy ptak.

4. Jakie masz pasje oprócz śpiewania?
Zacznijmy od tego, że śpiewanie nie jest moją pasją. Śpiewam dla przyjemności.
Moją pasją jest chyba spanie. O TAK.! To jest to, co kocham ;D A tak naprawdę to bardzo lubię czesać, prostować, modelować itd. włosy.

5. Co planujesz dalej robić w kierunku śpiewania?
Planuję dać wiele koncertów, udzielać wywiadów, rozdawać autografy <śmiech>. Szczerze to nic.. Może jedynie zacznę śpiewać w kościele.

6. Do jakiej szkoły ponadgimnazjalnej się wybierasz? Czy myślałaś o szkole muzycznej?
Tak, o szkole muzycznej myślałam kilka lat temu, ponieważ moim marzeniem było zostać piosenkarką.., ale to było dawno i już nie prawda. A nad edukacją pogimnazjalną jeszcze nie myślałam, ale chciałabym uczyć w szkole, która nakierowała by mnie na moją przyszłość czyli zostanie fryzjerką.

7. Jaki stosunek do twojej pasji mają najbliżsi, rodzina, koledzy?
Hm... Rodzice bardzo mnie wspierają , chcą być pewni, że sobie dam radę. Zawsze lubią mnie słuchać, gdy daję koncerty w swoim własnym pokoju zatytułowane "Od siebie, dla siebie". Muszę też wspomnieć, że rodzice bardzo lubią się mną chwalić przed znajomymi. Często proszą bym im zaśpiewała. Znajomi raczej to traktują normalnie, jak jazdę na rowerze. Wszyscy się przyzwyczaili, że śpiewam.

8. Czy liczysz na przejście przez casting?
Jasne, że nie. Pojechałam tam dla zabawy. Myślałam, że bardzo miłe jury powie mi, jak było. Czy w ogóle się do czegoś nadaję. Niestety, prosili bym zaśpiewała krótko i szybko, bo mieli jeszcze czterysta osób do przesłuchania. Mogę powiedzieć, że jestem z siebie zadowolona, ponieważ niektórym jury kazało przestać śpiewać po sześciu słowach, mi udało się zaśpiewać dwie zwrotki i jeden refren.

9. Jak wybierałaś piosenki i czy ktoś ci pomagała w przygotowaniach?
Przygotowałam dwie piosenki na wszelki wypadek. Były to piosenki Alicji Majewskiej - "Odkryjemy miłość nieznaną" i Ewy Bem - " Gram o wszystko ". Są to moje ulubione piosenki. Są dość trudne, ale najlepiej się w takich czuję. Gdy śpiewam piosenkę, którą lubię i jest ciężka, to mam pewność, że taką mogę zaprezentować jakiejś większej publiczności. Niestety jeszcze nie miałam okazji popisać się swoim wokalem, ponieważ to co śpiewałam dla jakiejkolwiek publiczności, było narzucone przez nauczycieli lub opiekunów.

10. Swoją przyszłość wiążesz ze śpiewaniem i muzyką?

Raczej nie. Wydaje mi się, że nawet nie mam takich możliwości, choć nie raz słyszałam, że dla chcącego nic trudnego.

11. Jakiej muzyki lubisz słuchać najbardziej i dlaczego?
Najbardziej lubię słuchać pop, rock, hip-hop, jazz, inaczej mówiąc mieszanki wybuchowej. Najwięcej piosenek siedzi mi w głowie z czasów Laskowskiego, Krajewskiego, Grechuty, Niemena. Do takich utworów przekonał mnie tato, z którym uwielbiam śpiewać jedną z moich ulubionych piosenek Janusza Laskowskiego- Zapomniane serce. "Zapomniane...czułe serce, rozumiane coraz mniej... Może jedno gdzieś tu jeszcze zachowało się..."

12. Kto jest twoim idolem? Z kogo bierzesz przykład w muzyce?
Moim idolem muzycznym jest Dorota Rabczewska. Podziwiam ją za takie wybicie i sukces jaki osiągnęła w Polsce. Moją ulubioną jej piosenką jest "Całkiem inna" . To ciekawy utwór i myślę, że nigdy mi się nie znudzi. Moją idolką jest również Violetta Villas, o której na pewno każdy słyszał. Ma wspaniałe piosenki, mówiące o całej prawdzie życia. Można się wsłuchać i usłyszeć lekkość śpiewania.

13. Czy poznałaś jakiś ciekawych ludzi na Castingu?
Jasne. Nie mogłoby być inaczej! Kiedy stałam z mamą w długiej kolejce by wejść do klubu Słowianin, gdzie odbywał się casting, poznałam kilka fajnych osób. A mianowicie dwóch przedstawicieli zespołu V.I.N.O Bartka i Łukasza. Miło było też poznać dziewczyny, które przyjechały na casting ze Świnoujścia. Sympatycznymi rozmówcami okazali się również starsi np. pan Robert, który zajmuje się oprawą muzyczną.
14. Czy miałaś tremę będąc na castingu?

Hm.. Tremy nie było do momentu, kiedy stałam z koleżanką pod samymi drzwiami, oczekując na wejście i pokazanie się jury. Kiedy już weszłam do środka i wzięłam w ręce mikrofon, trema uciekła. Były to takie emocje i takie przeżycie, że chyba nigdy tego nie zapomnę. Podobało mi się, że ludzie dla siebie byli tacy otwarci. Każdy z każdym rozmawiał. Wszyscy wspólnie śpiewali na korytarzu. Panowała niesamowita atmosfera. Od tamtego momentu moją szczęśliwą liczbą został numer 3187, gdyż taki dostałam po długim oczekiwaniu w kolejce.


Dziękuję za rozmowę. Mamy nadzieję, że uda nam się kiedyś usłyszeć o twoich sukcesach na większą skalę, czego ci właśnie życzymy.

Rozmawiała
Aniala Zubek

Administrator dnia luty 06 2011 13:50:59 · Drukuj
Odliczamy
Testy gimnazjalne

Pracownie komputerowe dla szkół
Projekt współfinansowany przez

Internetowe centra informacji multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych
Helpline.org.pl
helpline.org.pl
Moje gimnazjum
www.moje-egimnazjum.pl


Stronę monitoruje stat24

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.

BlueStone Theme Design by: Fuzed Themes
248,095 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie