Publiczne Gimnazjum w Wolinie
Dyrekcja i sekretariat
Dyrektor
Joanna Wojtczak

Zastępca dyrektora
Beata Aniśkiewicz-Pociask

Kierownik administracyjno-gospodarczy
Sylwia Tomków
Plan lekcji
Plan lekcji na drugi semestr
Dokumenty szkolne
Pliki do pobrania
Zajęcia dodatkowe
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Grono pedagogiczne
Lista nauczycieli Publicznego Gimnazjum w Wolinie
Nawigacja
Strona Główna
Szukaj

Filmoteka gimnazjalna
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Wkrótce
Dzwonki
8.00 - 8.45
8.50 - 9.35
9.40 - 10.25
10.30 - 11.15
11.20 - 12.05
12.15 - 13.00
13.15 - 14.00
14.05 - 14.50
Pogoda
POGODA NA DZIŚ
kliknij, żeby powiększyć mapkę
Odsłony strony
Informacje bieżące
OGŁOSZENIA

Zapraszam na nową stronę internetową naszego gimnazjum.


Za chwilę nastąpi automatyczne przekierowanie na stronę www.gimnazjum.wolin.pl

Konferencja ekologiczna w Staffanstorp
Nauka

W dniach 17-23 maja 2009 roku gimnazjaliści z naszej gminy brali udział w konferencji ekologicznej w Staffanstorp w Szwecji.

Obok grupy z Polski (6 uczniów z Publicznego Gimnazjum w Wolinie, 2 uczniów z Gimnazjum w Sierosławiu oraz 3 opiekunów) w spotkaniu brali udział uczniowie z Estonii, Niemiec i Szwecji.
Tematem przewodnim konferencji były zagadnienia związane z wodą.
Na konferencję nasi gimnazjaliści przygotowali 3 prezentacje. Dwie prezentacje multimedialne (jedna o naszym regionie, druga o wykorzystaniu wody w rejonie gminy Wolin) oraz krótką inscenizację „Historia o powstaniu Wolina”.


Konferencja to nie tylko sprawy związane z ekologią i nauką. To również możliwość nawiązania znajomości, poznania innego kraju, kultury.
Tak ten kilkudniowy pobyt w Szwecji wspominają Marta Zaklikowska i Kasia Rudnicka: „Nasz drugi dzień rozpoczęliśmy od wizyty w szkole Hjarupskola. Uczestnicy konferencji zostali..."

Administrator dnia czerwiec 04 2009 22:26:05 · Czytaj więcej · 700 Czytań · Drukuj
Samsung Cup
Za www.sport.samsung.pl


Gospodarzem przedostatniej eliminacji Samsung Athletic Cup był Szczecin. Szczecińska eliminacja była jedną z najsilniej obsadzonych eliminacji tegorocznego cyklu SAC. Na stadionie im. Wiesława Maniaka wystartowało ponad 550 zawodniczek i zawodników z województwa zachodniopomorskiego, pomorskiego i lubuskiego.

Na zdjęciu Magda, Szymon i Bartek z Marcinem Urbasiem
(rekordzista Polski w biegu na 200 m).W Szczecinie rywalizowali także młodzi zawodnicy z silnych klubów i ośrodków lekkoatletycznych. Swoich reprezentantów miały tak zasłużone dla lekkiej atletyki kluby jak: Zawisza Bydgoszcz czy MKS Kusy Szczecin. Czołowe miejsca w finale zajęli także reprezentanci Polic, Koszalina, Wolina, Pyrzyc. Do finału, który odbędzie się 7 czerwca na stadionie Orła awansowało aż pięciu reprezentantów Szczecina, dwóch zawodników reprezentujących Bydgoszcz i po jednym reprezentancie Kołobrzegu, Białogardu, Wolina, Złocieńca, Drzonowa.

Administrator dnia maj 28 2009 17:55:50 · Czytaj więcej · 532 Czytań · Drukuj
Majowy spływ kajakiem po Drawie.
Po szkole16 maja w sobotę nasi gimnazjaliści wcześnie rano ruszyli do Starego Osieczna położonego na granicy województw lubuskiego i wielkopolskiego. Wzięli udział w spływie kajakowym po rzece Drawie. Dla wielu z nich była to pierwsza taka przygoda. Nad bezpieczeństwem młodzieży czuwał instruktor kajakarstwa.

Trasa spływu liczyła ok. 20 km. Choć nie była trudna, należało jednak ...


>>Zobacz zdjęcia ze spływu<<

Administrator dnia maj 17 2009 11:29:30 · Czytaj więcej · 739 Czytań · Drukuj
Uroczystości rocznicowe na wolińskim cmentarzu
Imprezy i uroczystości

W maju przypadają rocznice ważnych wydarzeń z historii Polski. 3 maja obchodzimy rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji, 4 maja 1945 roku miasto Wolin zostało zdobyte przez wojska radzieckie i polskie, 8 maja wspominamy zakończenie II wojny światowej i zwycięstwo nad III Rzeszą.Obchody rocznicy zdobycia Wolina i zakończenia II wojny światowej w Europie odbyły się w tym roku na wolińskim cmentarzu. Na zaproszenie pana burmistrza przybyli uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji publicznych, mieszkańcy Wolina.

Delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem poległych żołnierzy.

Administrator dnia maj 12 2009 00:47:51 · Drukuj
Nasi uczniowie zwyciężają w konkursie ortograficznym
Nauka


7 maja odbył się w Kołczewie IX Gminny Konkurs Ortograficzny. Nasi gimnazjaliści byli bezkonkurencyjni zajmując wszystkie trzy miejsca na podium. Pierwsze miejsce zajęła niezawodna Justyna Dziduch z kl. IIIa, drugie miejsce przypadło Magdalenie Welsz z kl. IIId. Na trzecim miejscu znalazła się Joanna Panciuchin z kl. IIa.

Gratulujemy

Administrator dnia maj 08 2009 08:07:41 · Drukuj
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja
Imprezy i uroczystościUczniowie klas Ib i IIa przygotowali w tym roku uroczysty apel z okazji 215 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Montaż słowno-muzyczny miał przybliżyć społeczności szkolnej tragiczną historię Polski z II połowy XVIII wieku - rozbiory, próby reform, ingerencję ościennych mocarstw i w końcu upadek naszego państwa. W tych trudnych czasach zaświecił na krótko dla naszego państwa promyk nadziei. Było to uchwalenie konstytucji. Pierwszej konstytucji w Europie i drugiej na świecie.


W apelu udział wzięli: Adriana Waldon, Karolina Zbożnik, Daria Rajtak, Jagoda Woszczyk, Aleksandra Grocholska, Mateusz Kwieciński (klasa Ib), Ewa Mikołajek, Julita Winiarska, Natalia Nowicka, Kamila Kłosińska, Magda Klimkowska, Joanna Panciuchin, Alicja Ożyńska, Paulina Pawlaczyk oraz Michał Miechowicz (klasa IIa).

Obsługę techniczną zapewnili: Bartosz Kowalczyk, Sebastian Woliński i Kamil Sumiński.


Zobacz zdjęcia z apelu upamiętniającego rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Administrator dnia kwiecień 29 2009 21:19:36 · Czytaj więcej · 2525 Czytań · Drukuj
Turniej "Wiedzy o Ruchu Drogowym"
Nauka

Uczniowie naszego gimnazjum pod opieką pani Edyty Rackiej wzięli udział w Powiatowym Turnieju "Wiedzy o Ruchu Drogowym". Turniej odbył się we wtorek 28 kwietnia w Kamieniu Pomorskim.


Naszą szkołę reprezentowali: Barbara Felusiak z kl. Id, Anna Broszkiewicz z kl. Id oraz Kordian Pukowski z kl. Ib. Nasi uczniowie zajęli czwarte miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych.

Administrator dnia kwiecień 28 2009 23:17:29 · Drukuj
Rajd pieszy Międzyzdroje - Wolin
Po szkole
22 kwietnia 2009 roku uczniowie klasy IIa pokonali ponad 25 kilometrów idąc terenami Wolińskiego Parku Narodowego. Droga wiodła niebieskim szlakiem, który swój początek bierze w Międzyzdrojach. Po drodze mija następujące miejscowości: Zalesie-Wicko-Wapnica-Lubiń-Karnocice.


W czasie wędrówki zobaczyliśmy pozostałości po niemieckiej wyrzutni V3 w Zalesiu, Jezioro Turkusowe w Wapnicy. Byliśmy na Górze Piaskowej oraz na wzgórzu Zielonka. Za Lubiniem razem ze szlakiem skręciliśmy na wschód idąc wybrzeżem Zalewu Szczecińskiego. Był to chyba najgorszy etap wędrówki, gdyż zaczął padać deszcz, a na dodatek grzmiało.

Ostatnie kilometry pokonaliśmy w dość szybkim tempie zatrzymując się na chwilę w Karnocicach, Sułominie i Płocinie. Wszyscy uczestnicy wycieczki o własnych siłach dotarli do Wolina.


>>Zobacz fotografie z wycieczki<<


>>Zdjęcia z wycieczki Przytór-falochron-Fort Gerharda-Warszów-Świnoujście<<


Administrator dnia kwiecień 26 2009 14:09:50 · Czytaj więcej · 986 Czytań · Drukuj
Egzamin gimnazjalny w naszej szkole
Nauka


Środa, czwartek i piątek to ważne dni dla naszych trzecioklasistów. Przystępują do egzaminów, które są niejako zwieńczeniem ich trzyletniej nauki w gimnazjum. W tym roku pierwszy raz odbywa się egzamin z języka obcego.Na fotografii po lewej stronie klasa IIIc - zwarta i gotowa tuż przed egzaminem z części humanistycznej. Zobacz zdjęcia z egzaminu gimnazjalnego - część humanistyczna.

Administrator dnia kwiecień 23 2009 23:35:04 · Czytaj więcej · 648 Czytań · Drukuj
Nasi uczniowie promowali gminę Wolin
Imprezy i uroczystości

Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Wolinie 21 marca 2009 roku wzięli udział w niezwykłym wojewódzkim konkursie „Zachodniopomorskie w zmysłach”, który odbywa się co roku w Szczecinie w ramach Szkolnej Giełdy Turystycznej „Przygoda”. W tym roku odbyła się dziesiąta edycja konkursu, w którym nasi gimnazjaliści otrzymali wyróżnienie za zajęcie V miejsca na 24, bowiem tylu było uczestników.

Impreza ta organizowana przez Forum Turystyki Regionów w Szczecinie, to swoiste prezentacje turystyczne i festiwal kultur w wykonaniu dzieci i młodzieży. W trakcie „Przygody” uczniowie prezentują swoją miejscowość, gminę lub wybrany kraj, oddziałując na zmysły u odwiedzających (smak, węch, słuch, wzrok). A wszystko to ma charakter konkursowy i koncentruje się wokół dwóch motywów: „Regiony Polski” oraz „Kraje świata”. Pierwszy z modułów adresowany jest do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, drugi – do uczniów szkół podstawowych.


Administrator dnia marzec 26 2009 22:27:52 · Czytaj więcej · 1339 Czytań · Drukuj
Takich imprez u nas nie było nigdy wcześniej
Po szkole

Ostatnie dyskoteki w naszej szkole były wyjątkowe. Już powoli zacząłem wątpić w to, że współczesna młodzież umie bawić się przy starych, klasycznych hitach rodem z dawnych wiejskich potańcówek. Skąd zatem u nas w szkole taka muzyka?

Szymon (fot. po lewej) postanowił spróbować swych sił (muzycznych i wokalnych) na forum szkolnym. Szymon wspólnie z Mateuszem z IIId zapewnili wspaniałą oprawę muzyczną ostatnich gimnazjalnych dyskotek. Szymon grał i śpiewał, a Mateusz wcielił się w rolę disc jockey'a.Fotki z dyskoteki karnawałowej


Administrator dnia marzec 09 2009 21:35:58 · Czytaj więcej · 802 Czytań · Drukuj
Strona 15 z 17 << < 12 13 14 15 16 17 >
Odliczamy
Testy gimnazjalne

Pracownie komputerowe dla szkół
Projekt współfinansowany przez

Internetowe centra informacji multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych
Helpline.org.pl
helpline.org.pl
Moje gimnazjum
www.moje-egimnazjum.pl


Stronę monitoruje stat24

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.

BlueStone Theme Design by: Fuzed Themes
248,356 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie