Publiczne Gimnazjum w Wolinie
Dyrekcja i sekretariat
Dyrektor
Joanna Wojtczak

Zastępca dyrektora
Beata Aniśkiewicz-Pociask

Kierownik administracyjno-gospodarczy
Sylwia Tomków
Plan lekcji
Plan lekcji na drugi semestr
Dokumenty szkolne
Pliki do pobrania
Zajęcia dodatkowe
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Grono pedagogiczne
Lista nauczycieli Publicznego Gimnazjum w Wolinie
Nawigacja
Strona Główna
Szukaj

Filmoteka gimnazjalna
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Wkrótce
Dzwonki
8.00 - 8.45
8.50 - 9.35
9.40 - 10.25
10.30 - 11.15
11.20 - 12.05
12.15 - 13.00
13.15 - 14.00
14.05 - 14.50
Pogoda
POGODA NA DZIŚ
kliknij, żeby powiększyć mapkę
Odsłony strony
Informacje bieżące
OGŁOSZENIA

Zapraszam na nową stronę internetową naszego gimnazjum.


Za chwilę nastąpi automatyczne przekierowanie na stronę www.gimnazjum.wolin.pl

Nie dla siebie życzę konstytucji...
Imprezy i uroczystości„Nie dla siebie życzę konstytucji,
lecz dla dobra i ocalenia Polski …”
S. A. Poniatowski


… Słowa te stanowiły motto do uroczystego apelu upamiętniającego 221 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.
Akademia odbyła się dnia 7 maja w sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum w Wolinie. Uczniowie klas pierwszych i drugich w niezwykle barwny sposób udokumentowali wydarzenia z 1791 roku. Jako dziennikarze TVN 24 przekazali jakże ważne wydarzenie z życia Polaków. Zobaczyliśmy, jak uchwalenia konstytucji wpłynęło na wiele dziedzin życia.


Swoją obecnością uroczystość uświetnili: Burmistrz Wolina - pan Eugeniusz Jasiewicz, Przewodniczący Rady Miejskiej – pan Jan Frankowski, a także Przewodnicząca Komisji Oświaty – pani Danuta Kostek.
Montaż słowno-muzyczny ubarwiony był występem chóru szkolnego pod przewodnictwem pana Dobromira Strzelczyka. Usłyszeliśmy najsłynniejsze utwory tamtej epoki. Bogata scenografia i pełne zaangażowanie młodzieży dokładnie pozwoliły zrozumieć aktualne problemy poprzez ich umiejscowienie w dłuższej perspektywie historycznej.

Za pomoc w przygotowaniu apelu szczególne podziękowania dla:
- p. Ireny Wolińskiej i Gabrieli Rajtak – za konsultację polonistyczno-historyczną,
- p. Danucie Zwierzyńskiej, Aleksandrze Brzezickiej oraz Danielowi Strzelczykowi – za pomoc w przygotowaniu scenografii,
- p. Edycie Rackiej – za przygotowanie zaproszeń.

ar/Administrator dnia maj 07 2012 21:07:35 · Drukuj
Obchody rocznicy zdobycia Wolina
Imprezy i uroczystości

4 maja na cmentarzu komunalnym odbyły się gminne obchody 67. rocznicy zdobycia Wolina przez wojska polskie i radzieckie.

Delegacje szkół, władz gminnych oraz wolińskich instytucji złożyły kwiaty pod pomnikiem poległych żołnierzy.

Na uroczystości licznie stawili się uczniowie i nauczyciele gimnazjum. Wiązankę kwiatów w imieniu naszej placówki złożyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.
Krwawe walki o Wyspę Wolin rozpoczęły 5 marca 1945 roku, kiedy to grupa czołgów 2. Gwardyjskiej Armii Pancernej 1. Frontu Białoruskiego wdarła się do Wolina. Dwa z nich zostały przez broniący wyspy Wehrmacht spalone, pozostałe wyparto z miasta. Zarówno żołnierze Armii Czerwonej jak Wojska Polskiego wielokrotnie próbowali w wielu miejscach zdobyć przyczółki na wyspie. Jednak dopiero około południa 2 maja 2. Front Białoruski dokonał przełamania frontu na Wyspę Wolin i uderzył z ogromną siłą na miasto Wolin. Już po kilku godzinach radzieckim oddziałom powiodła się próba przeprawy z Gogolic koło Wzgórza Wisielców. Stworzono przyczółek mostowy.
2Wieczorem tego samego dnia Wzgórze Wisielców zostało ponownie odbite przy wsparciu krążownika „Lützow”, który oddał na odcinku walki 250 strzałów ze swoich 28 cm armat. Meldunek sztabowy 2. Frontu Białoruskiego z pola walki z 2 maja 1945 godz. 23.50 wyglądał następująco: „19. Armia sforsowała Dziwne przy pomocy oddziałów 134. Korpusu Strzeleckiego. Wieczorem walczyła ona na następujących odcinkach: 313. Dywizja Strzelecka zajęła Jarzębowo i walczyła po zachodniej stronie Korzęcina na północy Starego Unina. 310. Dywizja Strzelecka walczyła prawym skrzydłem o stację kolejową we wschodniej części Wolina, a także na południowo-zachodnim odcinku miasta.Odpartych zostało 11 kontrataków. Jednostki 4. Armii Powietrznej wykonały 157 lotów nocnych i zniszczyły oddziały i sprzęt wroga na obszarze Świnoujścia. Zostało zrzuconych 14 ton bomb. Na manewry bojowe wpływały niekorzystne warunki pogodowe.” W ciągu dnia 4 maja Rosjanie wprowadzili do walki czołgi, przy czym jedynie jeden mógł zostać zniszczony przez stacjonującą koło Płocina w okolicach Mokrzyckich Wzgórz 8,8 cm baterię dział przeciwlotniczych. Część żołnierzy z I batalionu 1. Pułku Interwencyjnego walcząca w Wolinie została 4 maja otoczona podczas walki w pobliżu stacji kolejowej. Po ciężkich walkach ulicznych udało im się przedostać na Mokrzyckie Wzgórza silnie bombardowane przez radzieckie samoloty. Na trasie marszu żołnierzy radzieckich w kierunku Międzyzdroje-Świnoujście leżała miejscowość Płocin, która został zdobyta 4 maja, również 4 maja w wyniku bombardowania i ostrzałów z czołgów zdobyty został Dargobądz. Międzyzdroje zdobyte zostały, jako ostatnia miejscowość powiatu kamieńskiego 5 maja 1945 roku.

6 maja1945 roku będący na pełnym morzu w drodze do Kopenhagi generał major piechoty Heinrich Wittkopf, głównodowodzący obroną Wyspy Wolin wydał ostatni rozkaz do współwalczących z Wolina, rozkaz o zakończeniu walk na Wyspie Wolin.

Marian Klasik


za www.wolin.pl
Administrator dnia maj 06 2012 18:09:08 · Drukuj
Egzamin gimnazjalny 2012
Nauka


Egzamin gimnazjalny 2012

Administrator dnia maj 06 2012 14:45:00 · Drukuj
Fortyfikacje i militaria Wyspy Wolin
Po szkole


24 kwietnia klasa IId brała udział w zajęciach edukacji militarno-historyczno-obronnej. Uczniowie wyjechali na rajd rowerowy szlakiem fortyfikacji i militariów Wyspy Wolin. Trasa wiodła przez pozostałości wyrzutni V3 w Zalesiu, wieżę obserwacyjną baterii dział Goeben, Wschodni Fort Artyleryjski. Zatrzymaliśmy się również nad jeziorem Turkusowym, na Piaskowej Górze, na placu zabaw w Kodrąbku i przy latarni morskiej w Świnoujściu.Rajd rowerowy śladami fortyfikacji i militariów Wyspy Wolin

Rajd rowerowy śladami fortyfikacji i militariów Wyspy Wolin

Administrator dnia kwiecień 25 2012 21:40:16 · Drukuj
To niezmiennie tacy sami, wspaniali młodzi ludzie.
Rozmowy z ciekawymi ludźmi


Od września pan Dariusz Fiedorowicz uczy w naszej szkole fizyki i języka angielskiego.
Zapraszam do przeczytania krótkiego wywiadu, który przeprowadziła Wiktoria.Wiktoria: Od ilu lat pan uczy?
D.F. Uczę od 29 lat.

Wiktoria: W jakich szkołach pan uczył?
D.F. W swojej karierze zawodowej przeszedłem przez wiele typów szkół od podstawowej po szkolnictwo wyższe w Polsce oraz w kilku szkołach brytyjskich.

Wiktoria: Czym różni się wolińska młodzież na przełomie lat?
D.F. Zdaje mi się, że młodzież dawniej była bardziej zdeterminowana do pogłębiania wiedzy. Dzisiaj jest inaczej, świat też się zmienił. Uczniowie mogą już korzystać z zasobów internetowych, mają ułatwiony dostęp do źródeł informacji. Poza tym to niezmiennie tacy sami, wspaniali młodzi ludzie.

Wiktoria: Woli pan uczyć fizyki czy języka angielskiego?
D.F. Oczywiście fizyki. Jest bardziej atrakcyjna pod względem przekazywania wiedzy. Wszystko można ciekawiej przedstawić, pokazać, zainteresować ucznia.

Wiktoria: Czym się różni nauczanie w Polsce a zagranicą?
D.F. Program nauczania jest taki sam, ale w szkołach brytyjskich jest więcej godzin na jego realizację. Nauczyciel spędza mniej czasu na papierkowej robocie, a bardziej skupia się na uczniu.

Dziękuję za rozmowę.

Administrator dnia kwiecień 12 2012 16:35:52 · Drukuj
Ola Kotlewska – przyszła trenerka
Sport


Zapasy to sport walki, który polega na fizycznym zmaganiu dwóch zawodników. Tu dużą rolę odgrywa siła, szybkość oraz spryt i instynkt zawodnika. Obaj muszą mieć jednakową kategorię wagową. W tej dyscyplinie rozróżniamy dwa style: klasyczny i wolny. W tym pierwszym dozwolone są chwyty wyłącznie powyżej pasa, w wolnym zaś – można chwytać przeciwnika również za nogi. W zapasach zabronione są wszelkie techniki sprawiające potencjalne zagrożenie dla zdrowia zawodnika.


Czytając powyższy opis trudno nam sobie wyobrazić, że to również sport dla kobiet. A jednak tak jest. Wśród naszej braci uczniowskiej jest osoba, którą zafascynował ten sport walki. To Ola Kotlewska – uczennica klasy II c.
Przygodę z zapasami rozpoczęła cztery lata temu, kiedy to kibicując swoim braciom, zaproponowano jej, aby sama spróbowała swoich sił na macie i tak się zaczęło ...
Dziś Ola trenuje trzy razy w tygodniu po dwie godziny. Wysiłek się opłacił, bo nasza Ola jest w Kadrze Narodowej. Do jej największych osiągnięć należą:
• I miejsce w Pucharze Polski,

• III miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski,

• I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Młodzików w zapasach kobiet,

• I miejsce w Mistrzostwach Województwa Dziewcząt w zapasach w stylu wolnym,

• I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym w stylu wolnym.


W tym roku Ola została także wybrana najlepszą zawodniczką Województwa Zachodniopomorskiego 2011 roku w grupie młodziczek.

Czternastolatkę interesują nie tylko zapasy. Pasjonują ją także biegi, czym zajmuje się w wolnej chwili. Sport wywarł znaczące piętno na jej życiu. Jest osobą bardzo wysportowaną, ma lepszą kondycję niż jej rówieśniczki, a co ważne dla osób w jej wieku – miała okazję poznać wielu interesujących ludzi, a także zwiedziła mnóstwo ciekawych miejsc.
Jej ciężka praca pod czujnym okiem trenerów, panem Zbigniewem Wróblewskim i Krzysztofem Skrzyńskim, przekłada się na coraz to nowe sukcesy, które rosną, jak grzyby po deszczu. 24 marca w Wałbrzychu Ola zdobyła kolejne I miejsce w Pucharze Polski Kadetek w zapasach w stylu wolnym. W zawodach udział wzięło 150 zawodników z 36 klubów. Ola – zawodniczka Wikinga-Wolin nie miała sobie równych. Zajmując I miejsce zapewniła sobie udział Ogólnopolskiej Spartakiadzie Młodzieży. Jednocześnie została powołana do Kadry Narodowej i weźmie udział w Mistrzostwach Europy, które odbędą się 20 czerwca w Katowicach.Ola odbiera nagrodę przyznaną przez Zachodniopomorski Związek Zapaśniczy

dla najlepszej zawodniczki woj. zachodniopomorskiego w grupie młodziczek


Już 30 marca Ola wyjeżdża na obóz Kadry Narodowej do Raciborza. Przed nią również wyjazdy na turnieje do Austrii i Niemiec.
W przyszłości Oli marzy się kariera trenera i prowadzenie własnego klubu zapaśniczego. Szczerze jej tego życzymy i trzymamy kciuki.

ar/

Administrator dnia marzec 28 2012 16:19:43 · Drukuj
Gry zespołowe
Sport


Dnia 9 lutego 2012 roku chłopcy z naszego gimnazjum wraz z opiekunem panią Kamilą Matecką wybrali się na Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej. Zawody odbyły się w Świerznie. Nasi dzielni szczypiorniści, w składzie: Kopański Adrian, Wielechowski Kornel, Mądry Kamil, Krupa Kamil, Marchewka Bartek, Jama Szymon, Pawlaczyk Michał, Janowski Sylwek, Szymański Grzegorz oraz Kalinowski Patryk, zajęli na tym turnieju IV miejsce, dzieląc się swoim podium z Międzyzdrojami.


Marzec należał do koszykarzy.Trzynastego marca - dziewczęta, czternastego – chłopcy, w ramach Gimnazjady, uczestniczyli w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Koszykowej, które odbyły się w Kamieniu Pomorskim. Nasze panie zajęły tam IV miejsce, panowie zaś, przywieźli brąz.
Grupę dziewcząt reprezentowały: Natkańska Wiktoria, Mazurkiewicz Malwina, Przybylińska Roksana, Żebrowska Ola, Fiedorowicz Wiktoria, Wołoszyk Ala, Hronda Eliza, Frąszczak Magda, Szymańska Gabrysia oraz Grocholska Wioletka.
W składzie chłopców wystąpili: Mądry Kamil, Krupa Kamil, Kućko Kordian, Marchewka Bartek, Król Radek, Noworolnik Kamil, Jama Patryk, Socki Krystian, Tałajkowski Mariusz.

Opiekę nad drużynami sprawowali pani Danuta Zwierzyńska oraz pan Adam Wielechowski.
ar/

Administrator dnia marzec 28 2012 15:58:03 · Drukuj
"Chciałabym w przyszłości zostać trenerką."
Rozmowy z ciekawymi ludźmi Nie muszę nikogo przekonywać, że wśród Was, uczniów naszego gimnazjum, są osoby wyróżniające się swoją pracą, osiągnięciami lub zainteresowaniami.
Na miano nieprzeciętnej zasługuje z pewnością Ola Kotlewska z klasy IIc. Ola jest młodą zapaśniczką, członkinią polskiej kadry zapaśniczej.
Zachęcam do przeczytania wywiadu, który przeprowadziły nasze redaktorki Wiktoria i Magda.Wiktoria i Magda: Kiedy zaczęłaś uprawiać zapasy?
Ola: Zapasy zaczęłam trenować w 2008 roku.

WiM: Dlaczego wybrałaś akurat tę dyscyplinę? Co cię do tego skłoniło?
Wybrałam tę dyscyplinę zupełnie przez przypadek. Najpierw przychodziłam oglądać jak trenują moi bracia, potem trener zaproponował mi spróbować i tak się właśnie zaczęło.

WiM: Kto jest Twoim idolem, ulubionym sportowcem?
Moim ulubionym sportowcem jest Justyna Kowalczyk. Jest dla mnie dużym autorytetem.

WiM: Czy interesujesz się innymi dyscyplinami sportu, poza zapasami?
Oczywiście zapasy są dla mnie najważniejsze, ale interesuję się także biegami.

WiM: Jakie to uczucie być w kadrze narodowej?
Jest to wspaniałe uczucie i bardzo duże wyróżnienie dla mnie. Niesamowicie cieszę się z tego, że jestem w kadrze.

WiM: Co było dla Ciebie największym osiągnięciem?
Największym osiągnięciem dla mnie było pierwsze miejsce w zawodach o Puchar Polski, ponieważ były to moje pierwsze zawody i mój rocznik startował jako najmłodszy, a mimo to, dałam radę.

WiM: Jak łączysz treningi z nauką?
Czasami jest naprawdę trudno to pogodzić, ale myślę, że jakoś daję radę.

WiM: Jakie masz plany na przyszłość? Zamierzasz uprawiać zapasy zawodowo?
Bardzo chciałabym po zakończeniu nauki w gimnazjum pójść do szkoły sportowej, a w przyszłości zostać trenerką i prowadzić swój własny klub zapaśniczy.

WiM: Co lubisz najchętniej robić w wolnym czasie?
W wolnej chwili lubię biegać, albo spędzać czas z przyjaciółmi.

WiM: Jak zapasy odbijają się na twoim życiu?
Myślę, że zapasy bardzo pozytywnie wpływają na moje życie, gdyż jestem wysportowana, mam lepszą kondycję- dzięki czemu nie mam problemów na wuefie. Poznałam także wielu nowych przyjaciół oraz zwiedziłam mnóstwo nowych miejsc.

WiM: Czy odczuwasz stres przed zawodami?
Oczywiście, że tak. Strasznie stresuję się przed zawodami i trudno mi sobie poradzić.

WiM: Jak przygotowujesz się do zawodów?
Przygotowuję się poprzez bardzo ciężką pracę na treningach oraz odpowiednią dietę.

Dziękujemy za rozmowę.

Oli życzę wielu sportowych sukcesów i umiejętności łączenia nauki ze sportem.

Administrator dnia marzec 09 2012 20:42:39 · Drukuj
Na początek "wyciągniętych z archiwum"
Wyciągnięte z archiwum


Z poślizgiem, ale jednak...

21 lutego, dokładnie w ostatni dzień ostatków, w szatni naszej szkoły Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę dyskotekową. Muszę przyznać, że takiej imprezy (licznej i hucznej) nie było w gimnazjum już dawno. Mam nadzieję, że bawiliście się dobrze, a kogo nie było, niech żałuje.

W imieniu Samorządu Uczniowskiego chciałbym podziękować pani dyrektor za wydanie zgody na dyskotekę, panu konserwatorowi za pomoc przy organizacji i zabezpieczeniu zabawy, nauczycielom za opiekę nad uczniami.Do zobaczenia na kolejnej dyskotece.

Administrator dnia marzec 07 2012 07:48:49 · Drukuj
Nowy rekord na strzelnicy
Po szkole 11 lutego na strzelnicy w Szczecinie uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w szkoleniu strzelania z broni ostrej.
Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę w zakresie edukacji historyczno-obronnej. Na strzelnicy mogli poznać m.in. dawną broń strzelecką.

Strzelano z karabinu w pozycji leżącej oraz z broni krótkiej stojąc.

Po oddaniu strzałów szkoleniowych zorganizowano turniej strzelecki.

Nagrodą dla najlepszych strzelców był udział w rundzie finałowej oraz dodatkowe strzały.W finale zwyciężył Norbert Krzemieniecki z klasy IId. Pewna ręka i wprawne oko pozwoliły mu osiągnąć 46 punktów na 50 możliwych do uzyskania.

Drugie miejsce zajął Seweryn Malikowski (również IId) - 45 pkt.

Na trzecim miejscu uplasowała się dziewczyna - Anna Sobieraj z klasy IIId. Wynik 44 punkty i bardzo mały rozrzut trafień zrobił wrażenie nawet na instruktorze.

Kolejne miejsca przypadły Łukaszowi Musze (43 pkt) i Krzysztofowi Szymusiowi (37 pkt).Od soboty oficjalny rekord szkoły w strzelaniu z karabinu w pozycji leżącej należy do Norberta Krzemienieckiego i wynosi 46 punktów.

Gratulujemy

Administrator dnia luty 14 2012 21:28:30 · Drukuj
Magda wygrywa gminny konkurs recytatorski.
Imprezy i uroczystościW sobotę 4 lutego odbył się XIX MIEJSKO - GMINNY KONKURS RECYTATORSKI O NAGRODĘ PRZEWODNICZĄCEGO RADY MIEJSKIEJ W WOLINIE.

W kategorii wiekowej klas gimnazjalnych zwyciężyła nasza uczennica Magdalena Frąszczak, która reprezentować będzie naszą gminę i szkołę w eliminacjach rejonowych w Kamieniu Pomorskim.Wyniki rywalizacji (w nawiasie prezentowane utwory):
1 m. Magdalena Frąszczak (Cz. Miłosz Sens; A.de Saint E-Exupery Mały Książę - fragm.),
2 m. Ewa Gan, PG Sierosław (Joanna Chmielewska Dzikie białko - fragm.; Jan Twardowski Śpieszmy się),
nie przyznano 3 m., ale wyróżniono Annę Ratomską z PG Wolin (B.Leśmian Wyszło z boru...; Stephenie Meyer Intruz - fragm.).

Gratulujemy

Za informację dziękuję pani Irenie Wolińskiej, która była opiekunem naszych recytatorów.Administrator dnia luty 04 2012 20:12:12 · Drukuj
Strona 5 z 17 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>
Odliczamy
Testy gimnazjalne

Pracownie komputerowe dla szkół
Projekt współfinansowany przez

Internetowe centra informacji multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych
Helpline.org.pl
helpline.org.pl
Moje gimnazjum
www.moje-egimnazjum.pl


Stronę monitoruje stat24

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.

BlueStone Theme Design by: Fuzed Themes
248,320 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie