Publiczne Gimnazjum w Wolinie
Dyrekcja i sekretariat
Dyrektor
Joanna Wojtczak

Zastępca dyrektora
Beata Aniśkiewicz-Pociask

Kierownik administracyjno-gospodarczy
Sylwia Tomków
Plan lekcji
Plan lekcji na drugi semestr
Dokumenty szkolne
Pliki do pobrania
Zajęcia dodatkowe
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Grono pedagogiczne
Lista nauczycieli Publicznego Gimnazjum w Wolinie
Nawigacja
Strona Główna
Szukaj

Filmoteka gimnazjalna
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Wkrótce
Dzwonki
8.00 - 8.45
8.50 - 9.35
9.40 - 10.25
10.30 - 11.15
11.20 - 12.05
12.15 - 13.00
13.15 - 14.00
14.05 - 14.50
Pogoda
POGODA NA DZIŚ
kliknij, żeby powiększyć mapkę
Odsłony strony
Informacje bieżące
OGŁOSZENIA

Zapraszam na nową stronę internetową naszego gimnazjum.


Za chwilę nastąpi automatyczne przekierowanie na stronę www.gimnazjum.wolin.pl

Matka chrzestna "Heweliusza" mieszka w Wolinie
Marcelina Woroniak -


– matką chrzestną satelity HeweliuszNiezwykle miłe wydarzenie miało miejsce podczas apelu, podsumowującego pierwszy semestr nauki roku szkolnego 2011/2012, w Publicznym Gimnazjum w Wolinie. Dyrektor Placówki, pani Joanna Wojtczak, uroczyście odczytała depeszę, jaka nadeszła do szkoły z Centrum Badań Kosmicznych Pomorskiej Akademii Nauk. Uczennica klasy Ib – Marcelina Woroniak zdobyła główną nagrodę w konkursie „BRITE-PL Pierwszy Polski Satelita Naukowy” w kategorii junior (młodzieży szkół gimnazjalnych) i tym samym została wybrana na matkę chrzestną satelity Heweliusz. Organizatorem konkursu było Centrum Badań Kosmicznych PAN, gdzie właśnie budowany jest satelita.

Komisja konkursowa, oceniająca zgłoszone prace, brała pod uwagę poprawność merytoryczną odpowiedzi w części testowej oraz twórczy charakter testu literackiego, przemyślaną jego kompozycję, a także poprawność stylistyczną i językową. W pracy literackiej Marceliny zwrócono szczególnie uwagę na ciekawe nawiązania do tematu pierwszego satelity naukowego BRITE-PL.


Laureatka otrzymała gratulacje, a jednocześnie podziękowania za trud i wysiłek, jaki włożyła w zdobycie wiedzy o satelitach oraz za czas poświęcony na przygotowanie się do udziału w konkursie. Szczególne gratulacje przekazano również Nauczycielom i Rodzicom Marceliny.


Obecny na apelu burmistrz Wolina – Eugeniusz Jasiewicz, wyraził zachwyt, iż mógł być świadkiem tak szczególnego wyróżnienia, jakie spotkało jedną z mieszkanek młodego pokolenia Wolina.


List gratulacyjny, który został odczytany na uroczystości, został także przesłany przez PAN do wiadomości Kuratorium Oświaty w Szczecinie oraz do Ministerstwa Edukacji Narodowej.


Uroczystość nadania imienia Heweliusz pierwszemu polskiemu satelicie naukowemu BRITE-Pl, będzie miała miejsce w Warszawie w kwietniu br., na którą Marcelina została zaproszona wraz z rodzicami.

/ar

Administrator dnia styczeń 13 2012 19:15:08 · Drukuj
XX finał WOŚP w Wolinie
Imprezy i uroczystości Ponad 12 tysięcy złotych zebrano w Wolinie w XX finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kwestujący wolontariusze, w tym 11 uczniów naszej szkoły, zebrało do puszek ok. 9200 złotych. Sporą sumę udało się wylicytować w czasie aukcji prowadzonej przez niezastąpioną panią Danutę Zwierzyńską.
Najcenniejsze okazały się prace naszego plastyka pana Daniela Strzelczyka.

Wspaniałe koncerty dali nasi uczniowie, jak i absolwenci naszej szkoły. Należy tu wymienić Piotrka Jasińskiego, Mateusza Spustka i Mateusza Kwiecińskiego tworzących zespół „RISING FORCE”. Chłopaki naprawdę ostro zagrali.

Szymon Nowak i Paulina Badalewska zabrali nas w klimaty poezji śpiewanej. Instrumentalnie zaprezentowała się Wiktoria Fiedorowicz. Przed publicznością wystąpiła studentka filologii angielskiej, a do niedawna nasza uczennica - Paulina Serokos.

W tym miejscu muszę podziękować wszystkim naszym wolontariuszom, którzy mimo niesprzyjającej aury kwestowali na rzecz WOŚP. Ogromny wkład w uzbieranie tak imponującej kwoty miały: Anna Sobieraj, Anna Prymus, Roksana Szulejewska, Dominika Dziadek, Roksana Turczynowicz, Patrycja Paliwoda, Aleksandra Marchlewska, Apolonia Borzęcka i Wiktoria Fiedorowicz. Oli Tkacz życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Opiekę nad kwestującymi sprawowała pani Kamila Matecka, której również chciałbym podziękować za wkład pracy włożonej w przygotowanie naszego udziału w tej imprezie.

Olbrzymie brawa zebrał zespół akordeonistów z rosyjskiej Samary „SARATOWSKIE HARMONIJKI”. Mali chłopcy pod kierunkiem swojego instruktora przybliżyli nam nie tylko światowe utwory, ale też tradycyjne melodie rosyjskie.

Administrator dnia styczeń 08 2012 21:47:38 · Drukuj
Poczuliśmy magię świąt…
Imprezy i uroczystości


Jak, co roku, uczniowie wraz z nauczycielami tradycyjnym śpiewaniem kolęd i wspomnieniem wydarzeń z Betlejem, wprowadzili świąteczny nastrój. Podczas jasełek nie tylko odniesiono się do historii sprzed ponad 2 tysięcy lat, ale także zaznaczono wydarzenia z czasów obecnych i nagrodzono osoby biorące udział w konkursie na najładniejszy lampion. W tym roku nagrodzono uczniów indywidualnie, nie klasowo, jak było to w roku ubiegłym. Uczniowie już kilka dni przed ogłoszeniem wyników mogli zapoznać się z wytworami uczniowskich rąk. Najładniejszym okazał się lampion, którego właścicielem jest uczeń klasy IId – Dawid Szakiel. Drugie miejsce zajęła Daria Banak z klasy IIIa, trzecie zaś uczeń klasy IIIb – Michał Hamala.W okresie przedświątecznym uczestniczyliśmy także w niezwykłym koncercie kolęd w wykonaniu artystów filharmonii szczecińskiej. W tym blisko godzinnym występie usłyszeliśmy niemalże wszystkie najpiękniejsze kolędy i pastorałki.
Spotkania opłatkowe, które odbywały się w klasach, były okraszone świątecznymi smakołykami, a w powietrzu czuć było zapach makowca…
Ta miła rodzinna atmosfera wypełniona życzliwością i ciepłem z pewnością sprawiła, że poczuliśmy się szczególnie sobie bliscy w tym magicznym, świątecznym czasie.


ar/Administrator dnia styczeń 03 2012 15:45:34 · Drukuj
W Głosie Szczecińskim o naszym konkursie
Nauka

Informacja o konkursie w lokalnych mediach.

Administrator dnia styczeń 01 2012 12:06:24 · Drukuj
Rok 2011 – Rokiem Marii Skłodowskiej – Curie
NaukaW dniach 12 i 14 grudnia 2011r. w Publicznym Gimnazjum w Wolinie odbył się szkolny konkurs pt: „ Życie i dokonania naukowe Marii Skłodowskiej – Curie”. Organizatorem konkursu był Zespół Nauczycieli Przedmiotów Matematyczno – Przyrodniczych z inicjatywy przewodniczącej zespołu. Celem konkursu było upamiętnienie 100 rocznicy uhonorowania pracy Marii Skłodowskiej – Curie Nagrodą Nobla w dziedzinie chemii, propagowanie wiedzy o polskiej noblistce, pogłębienie wiedzy chemicznej i fizycznej, rozbudzanie inicjatyw uczniów w zakresie samokształcenia i rozwoju zainteresowań promieniotwórczością.


Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: konkursu wiedzy o życiu i działalności naukowej Marii Skłodowskiej – Curie oraz zagadnień z fizyki i chemii dotyczących promieniotwórczości oraz konkursu plastycznego – na portret lub scenkę inspirowaną życiem Uczonej.
Konkurs wiedzy odbywał się dwuetapowo. I etap, który odbył się 12 grudnia polegał na rozwiązaniu arkusza konkursowego. Przystąpiło do niego 27 uczniów, którzy wcześniej zgłosili swój udział do konkursu. Wyłonił on pięcioro finalistów, którzy 14 grudnia w obecności pozostałych uczestników przystąpiło do II etapu – części ustnej konkursu poprzedzonej bardzo interesującą prezentacją multimedialną o życiu Marii Skłodowskiej – Curie, którą wykonał i przedstawił Dominik Woliński z kl.II D. Finaliści odpowiadali kolejno na trzy wylosowane przez siebie pytania o różnym stopniu trudności walcząc o miano laureata. Atmosfera w czasie konkursu była niezwykle napięta, ale przebiegała w duchu sportowej walki. Finaliści wykazali się dużą i szczegółową wiedzą zarówno o życiu Marii Skłodowskiej – Curie i jej naukowymi sukcesami jak i wiedzą z zakresu chemii i fizyki dotyczącej promieniotwórczości. Laureatami konkursu zostali: I m – Dominik Woliński z kl.II D, II m – Jarmuł Paweł z kl. II B, III m – Wołoszyk Alicja z kl. II D, IV m – Natalia Mocarska z kl. III E i V m – Broszkiewicz Radosław z kl.II D.
W czasie trwania II etapu został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny. Spośród 10 prac, jakie napłynęły od uczniów Komisja Konkursowa jednogłośnie przyznała I m Ekiert Paulinie z kl. II A. Prace pozostałych uczestników ze względu na wyrównany poziom otrzymały wyróżnienia za uczestnictwo.
Laureaci obu kategorii otrzymali wspaniałe nagrody, m.in. telefon komórkowy, Gamepad, długopis firmy Parker, pendriv’y, których głównym sponsorem jest p. Andrzej Woroniak - właściciel firmy komputerowej oraz Rada Rodziców PG w Wolinie. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i symboliczny słodki upominek.
Cieszy fakt, że młodzież tak licznie przystąpiła do konkursu wykazując się szeroką wiedzą o naszej rodaczce, jedynej dwukrotnej laureatce Nagrody Nobla w dwóch różnych dziedzinach oddając w ten sposób hołd Jej zasługom dla rozwoju światowej nauki.Beata Podhajska

Przewodnicząca Zespołu Matematyczno - Przyrodniczego
w Publicznym Gimnazjum w WoilinieAdministrator dnia grudzień 19 2011 22:36:00 · Drukuj
Wojskowy zamach stanu w Polsce
NaukaNa szczęście to tylko historia. Historia, którą pamiętają jednak wasi nauczyciele, rodzice, dziadkowie.


Wojskowy zamach stanu - 13 grudnia 1981.


Stan wojenny w Polsce obowiązywał w latach 1981–83. Była to forma dyktatury wojskowej, wprowadzona w nocy z 12 na 13 XII 1981 przez władze polityczne PRL. Ogłoszony został przez przewodniczącego Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego gen. Wojciecha Jaruzelskiego.
Ograniczono wówczas podstawowe prawa obywatelskie, internowano działaczy Solidarności, zawieszono lub rozwiązano organizacje społeczne (m.in.związki zawodowe), stosowano represje wobec przeciwników politycznych. Opór społeczeństwa (strajki, demonstracje) łamano siłą z użyciem broni (np. kopalnia Wujek).Pomocy represjonowanym udzielał Kościół katolicki oraz organizacje międzynarodowe. W grudniu 1982 roku stan wojenny został zawieszony, w lipcu 1983 odwołany.Zmilitaryzowano główne działy gospodarki, zakazano zmian miejsca pobytu, wprowadzono cenzurę korespondencji, tryb doraźny w postępowaniu sądowym. Działaczy Solidarności, opozycji politycznej oraz kilkunastu reprezentantów władzy sprzed sierpnia 1980 internowano (łącznie ok. 10 tys. osób).
ZOMO na ulicach Warszawy


Pozostali na wolności działacze Solidarności w kwietniu 1982 utworzyli Tymczasową Komisję Koordynacyjną (Z. Bujak, F. Frasyniuk, W. Hardek, B. Lis) i podjęli działalność podziemną, organizując demonstracje (m.in. w Warszawie, Gdańsku, w Nowej Hucie w Krakowie) oraz strajki w fabrykach i kopalniach, tłumione przez Zmotoryzowane Odwody Milicji Obywatelskiej (ZOMO) nierzadko przy użyciu ciężkiego sprzętu bojowego (m.in. 9 zabitych górników w kopalni Wujek w grudniu 1981, ofiary śmiertelne w Lubinie w sierpniu 1982).Administrator dnia grudzień 13 2011 11:09:43 · Drukuj
II Metropolitalny Konkurs Papieski
Nauka

Dnia 24 listopada 2011 roku w Gryficach odbyły się rejonowe eliminacje II Metropolitalnego Konkursu Papieskiego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Oliwia Skrzypczak z kl. Id, Wiktoria Borkowska z kl. Ie oraz Karolina Plaskowska z kl. IIIe. Dziewczęta te zwyciężyły wcześniej w szkolnych eliminacjach konkursu.

Pytania dotyczyły życia i pontyfikatu błogosławionego Jana Pawła II. Zadania były dość trudne. Konkursowicze musieli np. znać miejsca i główne hasła Światowych Dni Młodzieży, które odbywały się pod przewodnictwem Jana Pawła II.


Niestety, żadnej z naszych uczennic nie udało się zakwalifikować do etapu diecezjalnego.


Henryk Saletra

Administrator dnia grudzień 01 2011 18:13:58 · Drukuj
Finał zbiórki darów dla sosnowickiego schroniska dla zwierząt


Dnia 18.11.11r. uczniowie wolińskiego gimnazjum odwiedzili schronisko dla zwierząt w Sosnowicach. Głównym celem naszej wycieczki, było dostarczenie pożywienia zgromadzonego przez naszą szkołę oraz uzyskanie wiedzy na temat funkcjonowania schroniska.Wyjazd zorganizowała opiekun szkolnych ekologów - pani Elżbieta Tysiąc.Kilka tygodni wcześniej pani Elżbieta Tysiąc ogłosiła akcję zbiórki darów dla sosniwickiego schroniska. Akcję wsparł również Samorząd Uczniowski. Uczniowie przynosili karmę oraz rzeczy przydatne w schronisku. Dzięki hojności uczniów naszej szkoły udało się zebrać:
- 90 kilogramów suchej karmy,
- 25 puszek mięsnych,
- 15 kilogramów kaszy,
- 2 duże kołdry,
- 3 poduszki,
- 20 misek,
- 5 obroży,
- 2 kagańce,
- 4 smycze,
- 6 koców,
- 5 kilogramów makaronu i ryżu.Gdy dojechaliśmy na miejsce, byliśmy bardzo podekscytowani. Psy ujrzawszy nas wysiadających z autokaru, przywitały nas szczekaniem. Można sobie wyobrazić jak było głośno, gdyż obecnie znajduje się tam ok. 70 zwierzaków.
Właścicielka schroniska zaprosiła nas do środka, do swojego biura. Tam towarzystwa dotrzymywał nam cocker spaniel angielski, który trafił na okres próbny, a następnie najprawdopodobniej zostanie oddany do adopcji. Podczas, gdy bawiliśmy się ze zwierzakiem, pani kierownik opowiadała nam o schronisku. Wszelkie informacjie zamieszczone są na stronie http://www.golczewo.pl/aktualnosci/pokaz/673.dhtml.Wysłuchaliśmy uważnie opowieści, po czym wnieśliśmy podarunek do środka. Pani bardzo się cieszyła i serdecznie podziękowała. Następnie mieliśmy już czas, który mogliśmy poświęcić zamkniętym w klatkach nieszczęsliwym psom. Wszystkim ścisnęło serca. Z jednej strony przyjemnym uczuciem było to, że zwykłą obecnością można sprawić im taką radość, ale z drugiej każdemu było smutno.

Był to starszny ból. W momencie, gdy zwierzęta patrzyły nam prosto w oczy i machały łapką, wręcz prosiły by je stamtąd zabrać. Chciały sie przytulić, wbijały się w kraty, by być jak najbliżej nas. Popłynęła nam niejedna łza. Jak można porzucić takiego niewinnego, słodkiego pieska?. Naprawde trzeba nie mieć serca.

Warto było jechać i zobaczyć jaka jest rzeczywistość, jak daleko może posunąć się ludzkie okrucieństwo. Przecież zwierzęta też mają uczucia i bardzo przeżywają rozstanie z przyjacielem. Z ciepłej kanapy trafiają na ulice, a następnie do klatki, w której śpią na dechach lub betonie, skąd wyprowadzane są raz na cztery dni. W tych klatkach jest im zimno.W powrotną stronę, w autokarze, panowała cisza. Można było z tego wywnioiskować, że nadal siedziały w nas silne emocje. Jestem zwolenniczką takich akcji i uważam, że raz w roku, jest to w zupełności za mało. Powinniśmy częściej organizować taką pomoc dla porzuconych zwierząt.Pies jest najwierniejszym i największym przyjacielem człowieka. Nie oczekuje od nas zbyt wiele. Wystarczy tylko, że go nakarmisz, wyprowadzisz a on odda ci całe swoje serce.

Wrażenia spisała
Roksana Przybylinska

Administrator dnia listopad 22 2011 21:00:33 · Drukuj
Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości
Imprezy i uroczystości

Mówiono, żeś jest „pawiem i papugą…”
Byłaś samotna i przez świat wzgardzona,
Gdy w niewolę skazano Cię długą.
Ty zmartwychwstałaś, Polsko Odrodzona!


W 93. Rocznicę obchodów Narodowego Święta Niepodległości mieszkańcy gminy Wolin tłumnie zebrali się w murach Publicznego Gimnazjum, by upamiętnić rocznicę odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego.
Odzyskanie przez Polskę Niepodległości było procesem stopniowym i wybór 11 listopada jest dość arbitralny. Uzasadnieniem może być zbiegnięcie się wydarzeń w Polsce z końcem I wojny światowej na świecie. Tego samego dnia miała miejsce kapitulacja Niemiec na froncie zachodnim. Rada Regencyjna przekazuje władzę wojskową Józefowi Piłsudskiemu, który tym samym zostaje Naczelnym Dowódcą Wojsk Polskich.
Wydarzenia te, w sposób niezwykle ciekawy, młodzież gimnazjalna przekazała w formie barwnej lekcji historii. Otwarcia akademii dokonał Burmistrz Wolina – Eugeniusz Jasiewicz. Podziękował organizatorom za przygotowanie uroczystości, podkreślając jednocześnie powód wyboru miejsca. To w Publicznym Gimnazjum w Wolinie, zdaniem pana burmistrza, jest bardzo zdolna młodzież, która miała sprostać wyzwaniu i w szczególny sposób opowiedzieć o wydarzeniach sprzed 93 lat.
Swoją obecnością, poza gospodarzem – Burmistrzem Wolina wraz z małżonką - uroczystość uświetnili: jego zastępca - Ryszard Mróz wraz z małżonką, Sekretarz – Stanisław Łaszcz, Przewodniczący Rady Miejskiej – Jan Frankowski, Prezes Wolińskiego Towarzystwa Oświatowego - dr Włodzimierz Zasadzki, dyrektor muzeum – Ryszard Banaszkiewicz, sołtysi wolińskich sołectw wraz z przewodniczącym Franciszkiem Jamrożkiem, dyrektorzy szkół gminy Wolin, Prezes ZNP – Dorota Golonka, Przewodnicząca Rady Rodziców Publicznego Gimnazjum w Wolinie – Marzena Sumińska, przedstawiciele Związku Sybiraków oraz Związku Emerytów i Rencistów, nauczyciele Publicznego Gimnazjum w Wolinie, a także mieszkańcy gminy.
Prowadzący akademię – Aleksandra Tkacz (uczennica klasy IIID), Szymon Romaniuk (uczeń klasy IIIA) oraz Paweł Jarmuł (uczeń klasy IIB) w niezwykle fascynujący sposób opowiedzieli zebranym o drodze, jaką przeszła Polska od rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję do wydarzeń roku 1918. Wypowiedź uczniów wzbogacona była filmem ilustrującym wydarzenia z tamtego okresu. W dalszej części zaprezentowano utwory liryczne, które nierozerwalnie związane są z tamy czasem. Wiersze recytowali: Apolonia Borzęcka, Paweł Paluch, Dawid Midura, Konrad Sklenarz, Eryk Bieługa, Wiktoria Fiedorowicz, Magdalena Frąszczak, Gabriela, Szymańska oraz Kamil Noworolnik, który jednocześnie w doskonały sposób odtworzył głos Naczelnego Dowódcy Wojsk Polskich – Józefa Piłsudskiego.Nie tylko literatura, ale także piosenka przypomina nam o wydarzeniach z roku 1918, o czym nie zapomniano podczas uroczystości. Marszowym krokiem przenieśliśmy się w czasy Legionistów, słuchając utworów wykonanych przez chór „Wolinianki” pod dyrekcją Juliana Romanowskiego oraz chór dziewcząt z gimnazjum pod opieką Dobromira Strzelczyka.

Odbiór całości i stworzenie atmosfery narodowego święta nie byłyby możliwe, gdyby nie odpowiednia dekoracja, nad przygotowaniem której pracowała pani Danuta Zwierzyńska.
Dzień 11 listopada, to niewątpliwie ten, kiedy w szczególny sposób mówi się o patriotyzmie i symbolach narodowych. Biało-czerwone barwy gościły tego dnia wszędzie, także na odświętnych strojach uczestników akademii, których udekorowano przepięknymi kotylionami, a wręczane gościom biało-czerwone róże – dopełniły patriotyczną atmosferę.
Na zakończenie Burmistrz złożył podziękowania za przygotowanie uroczystości pani Joannie Wojtczak – Dyrektorowi Publicznego Gimnazjum w Wolinie, przekazując do szkolnej biblioteki książkę opisującą historię Polski. Pani Dyrektor podziękowała natomiast młodzieży za ich zaangażowanie i udział w uroczystym apelu, a przede wszystkim Zespołowi Humanistycznemu, tu szczególnie: pani Gabrieli Hengielskiej, Gabrieli Rajtak i pani Irenie Wolińskiej za bezpośredni wkład w przygotowanie tego niezwykłego wydarzenia. Kończąc swoje przemówienie, pani dyrektor zaprosiła wszystkich zebranych na słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców Publicznego Gimnazjum w Wolinie.

Agnieszka Rybacka


Administrator dnia listopad 15 2011 19:03:16 · Drukuj
Zwycięstwo w Dniu Niepodległości


To już tradycja, że w Polsce, Narodowe Święto Niepodległości w wielu miastach i miasteczkach obchodzi się biegając.

Dla upamiętnienia 93 rocznicy odzyskania niepodległości uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w imprezie biegowej zorganizowanej w Kamieniu Pomorskim zdobywając I miejsce drużynowo w kategorii szkół gimnazjalnych. Do pokonania zawodnicy mieli dystans 1.650 m.Naszą szkołę reprezentowali:
Alicja Wołoszyk,
Łukasz Czurpalewicz,
Korneliusz Wielechowski,
Michał Pawlaczyk,
Dawid Słomiany.


Adam Wielechowski

Administrator dnia listopad 15 2011 18:45:37 · Drukuj
Zbiórka na rzecz schroniska w Sosnowicach
Październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt. Dlatego też trwa pomoc dla zwierzaków ze schroniska koło Golczewa, w miejscowości Sosnowice. Do 18.11.2011r. pani Ela Tysiąc, zajmuje się zbiórką żywności oraz innych rzeczy, których tam brakuje. Dobrym uczynkiem jest podarować chociaż jedną rzecz.

Najbardziej potrzebne w schronisku są wszelkiego rodzaju artykuły spożywcze, takie jak: kasza, ryż, makaron, mięso, sucha karma, puszki mięsne, konserwy, mleko. Dla tych zwierzaków są to rarytasy. Mile widziane są również: ciepłe koce, kołdry, poduszki, wykładziny, dywany, bo każdy z nich wolałby spać na czymś miękkim niż na betonie lub gazetach.

Można przynosić także smycze, obroże, kagańce, szelki, zabawki i pluszaki.Oprócz tego brakuje środków do pielęgnacji oraz środków weterynaryjnych. Jeśli ktoś ma w domu niepotrzebne garnki, miski i inne pojemniki, niech da tym poczciwym psiakom.Gdy zbiórka dobiegnie końca, pani E. Tysiąc zabierze ze sobą po trzy
osoby z każdej klasy, które pojadą wraz z nią zawieźć wszystkie podarunki. Zachęcam każdego ucznia do wzięcia udziału w tej zbiórce.


A może ktoś z was chciałby zaadoptować jednego z nich? Żadne, nawet
najlepsze schronisko nie zastąpi im prawdziwego, kochającego domu. Ty dasz mu szansę na nowe, lepsze życie, a on stanie się twoim najlepszym przyjacielem.

Roksana Przybylinska

Administrator dnia listopad 06 2011 21:51:48 · Drukuj
Strona 6 z 17 << < 3 4 5 6 7 8 9 > >>
Odliczamy
Testy gimnazjalne

Pracownie komputerowe dla szkół
Projekt współfinansowany przez

Internetowe centra informacji multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych
Helpline.org.pl
helpline.org.pl
Moje gimnazjum
www.moje-egimnazjum.pl


Stronę monitoruje stat24

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.

BlueStone Theme Design by: Fuzed Themes
248,393 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie