Mamy pomysl na przeniesienie serwisu, jest szansa ze wszystko zostanie bez zmian, w cišgu kilku najbliszych dni moga pojawic sie przerwy techniczne, caly czas dzialamy.
Publiczne Gimnazjum w Wolinie
Dyrekcja i sekretariat
Dyrektor
Joanna Wojtczak

Zastępca dyrektora
Beata Aniśkiewicz-Pociask

Kierownik administracyjno-gospodarczy
Sylwia Tomków
Plan lekcji
Plan lekcji na drugi semestr
Dokumenty szkolne
Pliki do pobrania
Zajęcia dodatkowe
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Grono pedagogiczne
Lista nauczycieli Publicznego Gimnazjum w Wolinie
Nawigacja
Strona Główna
Szukaj

Filmoteka gimnazjalna
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Wkrótce
Dzwonki
8.00 - 8.45
8.50 - 9.35
9.40 - 10.25
10.30 - 11.15
11.20 - 12.05
12.15 - 13.00
13.15 - 14.00
14.05 - 14.50
Pogoda
POGODA NA DZIŚ
kliknij, żeby powiększyć mapkę
Odsłony strony
Informacje bieżące
OGŁOSZENIA

Zapraszam na nową stronę internetową naszego gimnazjum.


Za chwilę nastąpi automatyczne przekierowanie na stronę www.gimnazjum.wolin.pl

„Dzisiejszy dzień jest jak niedziela, bo świętujemy Dzień Nauczyciela”
Imprezy i uroczystości
W czas złotej jesieni to święto przypada, gdy wśród drzew podcieni grad kasztanów pada…
Dzień Edukacji Narodowej – święto polskiej oświaty ustanowione 27 kwietnia 1972 roku, upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej – popularnie nadal zwane jest Dniem Nauczyciela.
Tego dnia uczniowie Publicznego Gimnazjum w Wolinie w szczególny sposób pamiętali o tych, dzięki którym wzbogacają swoją wiedzę o języku, otaczającym ich świecie, przyrodzie. Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego Kamila Matecka i Dariusz Felisiak wraz z uczniami przygotowali barwną akademię ukwieconą humorem i dobrą piosenką.Swoją obecnością uroczystość uświetnili zastępca Burmistrza - Ryszard Mróz, przewodniczący Komisji Oświaty w Radzie Miejskiej – Jan Frankowski, przewodnicząca Rady Rodziców – Marzena Sumińska oraz dyrektorzy naszej placówki – Joanna Wojtczak i Beata Aniśkiewicz-Pociask. Obecne było także Szanowne Grono Pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi oraz rodzice.Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do nagradzania wyróżniających się dla edukacji osób. Pani Dyrektor -Joanna Wojtczak uhonorowała Nagrodą Dyrektora nauczycieli i pracowników obsługi, którzy w szczególny sposób angażowali się w pracę na rzecz szkoły. Wyróżnienie otrzymali: Beata Aniśkiewicz- Pociask, Irena Wolińska, Beata Podhajska, Radosław Kaliciuk, Dariusz Felisiak, Gabriela Rajtak, Jolanta Leszczyńska, Edyta Racka, Adam Wielechowski, Dobromir Strzelczyk, Sylwia Tomków, Wojciech Gamus, Ewa Krzemieniecka, Monika Madera, Aleksandra Tumicka, Helena Jaroszewska.Nie tylko Nagrodą Dyrektora uhonorowani zostali nasi nauczyciele, ale także Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Wyróżnienie to przyznała Minister Edukacji Narodowej – Katarzyna Hall. Z dumą, medal taki nosić będą, panie Irena Wolińska oraz Beata Podhajska.Odznaczona medalem za długoletnią służbę została również Pani Dyrektor – Joanna Wojtczak, która obchodziła jubileusz 25-lecia pracy w oświacie.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy życząc dalszych sukcesów w swej karierze zawodowej.

ar/

Administrator dnia październik 24 2011 21:20:48 · Drukuj
Gimnazjaliści z Wolina najszybsi w Powiecie
SportDnia 3 października 2011 r., tradycyjnie w Dziwnowie, odbyły się Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych w kategorii dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięło udział pięć szkół gimnazjalnych z poszczególnych gmin naszego powiatu. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy z naszego gimnazjum, okazali się bezkonkurencyjni i zdobyli I miejsca, za co uhonorowani zostali pucharami Starosty Kamieńskiego.Konkurencja sztafet w biegach przełajowych jest najbardziej widowiskową i jednocześnie niezwykle trudną dyscypliną.


Dziewczęta startowały w sztafecie 10x800 m, w składzie:
Eliza Hronda; Alicja Wołoszyk; Magda Frąszczak; Ola Kotlewska; Wiktoria Borkowska; Ewelina Kucharska; Ola Żebrowska; Anna Kłosinska; Anna Sobieraj; Wktoria Natkańska.zaś chłopcy 10x1000 m w składzie:
Kewin Kostek; Łukasz Czurpalewicz; Mariusz Tałajkowski; Korneliusz Wielechowski; Artur Pysz; Kamil Noworolnik; Szymon Jama; Krystian Socki; Grzegorz Szymański; Michał Pawlaczyk.Nadmienić również należy, że uczniowie Publicznego Gimnazjum w Wolinie reprezentować będą Powiat Kamieński w finałach wojewódzkich, które odbędą się 19 października 2011 r. w Tychowie (powiat białogardzki).

Adam Wielechowski

Administrator dnia październik 10 2011 19:58:09 · Drukuj
Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w L.A.
SportDnia 28 września 2011 r. w Międzyzdrojach odbyły sie Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w lekkiej atletyce.
Drużynę stanowi zespół 15 osób (osobno dziewcząt i chłopców), którzy startują w wybranych dla siebie konkurencjach lekkoatletycznych. Wynik uzyskany przez każdego zawodnika w danej konkurencji przeliczany jest na punkty wg tabel wielobojowych, a suma dwunastu najlepszych wyników decyduje o miejscu drużyny w rywalizacji. W każdej konkurencji można wystawić maksymalnie trzech zawodników.W tych zawodach, zarówno dziewczęta, jak i chłopcy naszego gimnazjum wywaliczyli II miejsce i w nagrodę otrzymali Puchar Starosty Kamieńskiego.

Zawodnicy biorący udział w poszczególnych konkurencjach:
100 m (dziewczęta)
1. Roksana Przybylińska
2. Ewelina Kucharska
3. Anna Cebulska

100 m (chłopcy)
1. Łukasz Banaszczak
2. Daniel Branicki
3. Cyprian Chałubiec

300 m (dziewczęta)
1. Alicja Wołoszyk
2. Magda Frąszczak
3. Justyna Rek

300 m (chłopcy)
1. Korneliusz Wielechowski
2. Kamil Noworolnik
3. Kewin Kostek

600 m (dziewczęta)
1. Elizna Hronda
2. Anna Sobieraj
3. Ola Żurawska

1000 m
1. Michał Pawlaczyk
2. Dariusz Grajewski
3. Łukasz Czurpalewicz

skok w dal (dziewczęta)
1. Apolonia Borzęcka
2. Klaudia Czuba

skok w dal (chłopcy)
1. Kamil Noworolnik
2. Dawid Słomiany
3. Patryk Kalinowskikula (dziewczęta)
1. Ola Kotlewska

kula (chłopcy)
1. Oskar Sykuła
2. Patryk Muszkiet
3. Grzegorz Szymański

skol wzwyż (dziewczęta)
1. Wiktoria Natkańska

skok wzwyż (chłopcy)
1. Arkadiusz RutowiczAdam Wielechowski


Administrator dnia październik 10 2011 19:52:53 · Drukuj
"Drugie zwycięstwo Wiktorii Natkańskiej w Dobrej Nowogardzkiej"


Dnia 23 września 2011 r. przy słonecznej pogodzie odbyły się Ogółnopolskie Biegi Uliczne o Mistrzostwo Zrzeszenia LZS-ów w Dobrej Nowogardzkiej. Wystartowało ponad 700 uczestników, a nasze gimnazjum reprezentowało ośmioro uczniów. Na dystansie 1000 m w kategorii klas III dziewcząt zwyciężyła Wiktoria Natkańska - uczennica naszej szkoły.Należy podkreślić, że w ubiegłym roku Wiktoria również odniosła sukces na tym samym dystansie zdobywając złoto. W kategorii klas III chłopców na II miejscu uplasował się Michał Pawlaczyk, a w kategorii klas II chłopców srebro wybiegał Łukasz Czurpalewicz.Kolejne miejsca:
VII miejsce - Mariusz Tałajkowski;
VIII miejsce - Dariusz Grajewski
XII miejsce - Dawid Słomiany
XV miejsce - Kamil Noworolnik
XVI miejsce - Cyprian Chałubiec


Adam Wielechowski

Administrator dnia wrzesień 29 2011 18:57:18 · Drukuj
Worek z medalami dla Wolina
Sport


Czołowe lokaty wolińskich gimnazjalisów na Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu w LA.

Dnia 20 września 2011 r. odbyły się w Międzyzdrojach Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Lekkiejatletyce. Uczniowie naszego gimnazjum w pierwszym swoim starcie po wakacjach odnieśli znaczące sukcesy.- w biegu na 100 m Aleksandra Żurawska zdobyła II miejsce, a Łukasz Banaszczak wybiegał IV miejsce;
- w biegu na 300 m Alicjia Wołoszyk wśród dziewcząt i Korneliusz Wielechowski wsród chłopców zajęli IV miejsca;
- w biegach średnich bezkonkurencyjni dla siebie byli:
w biegu na 600 m Wiktoria Natkańska, która zajęła I miejsce, a na III miejscu uplasowała się Eliza Hronda;
w biegu na 1000 m klasą dla siebie okazał się Michał Pawlaczyk, który z przewagą 30 m zdobył I miejsce, zaś na drugim miejscu przybiegł szkolny rywal Michała - Dariusz Grajewski;
- w skoku w dal drugie miejsce zdobył Kamil Noworolnik, a trzecie miejsce z tym samym wynikiem zdobył jego kolega klasowy Dawid Słomiany.Na koniec imprezy odbył się pasjonujący pojedynek sztafet 4x100 m, w którym drużyna dziewcząt w składzie: Roksana Przybylińska, Magda Fąszczak, Eliza Hronda, Aleksandra Żebrowska wywalczyła III miejsce, a wśród chłopców w składzie: Michał Pawlaczyk, Korneliusz Wielechowski, Dawid Słomiany i Łukasz Banaszczak wywalczyła II miejsce.

Adam Wielechowski
Administrator dnia wrzesień 22 2011 18:52:04 · Drukuj
„Pierwszego września tradycyjnie powitaliśmy nowy rok szkolny 2011/12”
Imprezy i uroczystości

W murach Publicznego Gimnazjum w Wolinie znów zawrzało. Uczniowie i nauczyciele pełni energii i optymizmu spotkali się pierwszego września w auli szkolnej. Dlaczego tutaj? To efekt remontów, jakie w minione wakacje poczyniono w placówce. Odmalowano pomieszczenia klasowe, wymieniono podłogi i poddano modernizacji salę gimnastyczną, na której prace potrwają jeszcze przez najbliższe tygodnie. Stąd zmiana miejsca rozpoczęcia roku szkolnego.Ale, to nie miejsce jest najważniejsze, ważne jest to, co nas czeka w najbliższych miesiącach nauki. Obecne klasy trzecie będą zdawały egzamin gimnazjalny już w nowej formule. Klasy drugie sprawdzą się w projektach edukacyjnych, w których debiutowali już w ubiegłym roku szkolnym. Ponadto przygotowano dla wszystkich dość bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych. Uczniowie mogą skorzystać z licznych kół zainteresowań. Mając na uwadze wsparcie i pomoc w nauce uczniom słabszym, prawie z każdego przedmiotu, zaplanowano szereg zajęć wyrównawczych. Ponadto uczniowie będą kontynuować projekt „Moje gimnazjum - Moja przyszłość”.Nowy rok szkolny, to dla pierwszoklasistów zarówno nowi znajomi, jak i nowe miejsce. Pierwszego września, aż 94 wkroczyło w szeregi braci uczniowskiej. Podczas apelu złożyli uroczystą przysięgę, aby być godnymi uczniami nowej placówki. Na spotkaniach z wychowawcami usłyszeli ważne zasady obowiązujące w szkole, a także poznali wszystkie jej zakamarki.Po zakończonych spotkaniach klasowych uczniowie wraz z nauczycielami udali się na cmentarz, gdzie uczczono 72. rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej. Oddając cześć poległym, złożyli wiązanki kwiatów. Ta niezwykła lekcja historii, z pewnością na długo zapadnie w pamięć młodych obywateli.
ar/

Administrator dnia wrzesień 06 2011 20:19:14 · Drukuj
Matematyka była dla mnie prosta i przyjemna.
Rozmowy z ciekawymi ludźmi


Dyrektor naszego gimnazjum, umysł ścisły, matematyczka, członkini Stowarzyszenia Centrum Słowian i Wikingów "Wolin-Jomsborg-Wineta" - Pani Joanna Wojtczak. Udało nam się przeprowadzić z nią krótki wywiad.1. Co skłoniło Panią aby zostać nauczycielką?
Przypadek. Studiowałam matematykę, ale nie myślałam o zawodzie nauczycielki. Matematyka była dla mnie prosta i przyjemna. Znalazłam pracę w szkole i tak to się zaczęło.


2.Uczy Pani matematyki. Jak ocenia Pani wiedzę dzisiejszej młodzieży?
Mam wrażenie, że z roku na rok wiedza uczniów jest co raz mniejsza. Czasami pokazuję uczniom jakieś proste zadanie, z którym dziesięć lat temu bawili się uczniowie szkół podstawowych, a oni mają z nim problemy.


3. Czy mogłaby Pani w skrócie opowiedzieć nam jaką rolę pełni w Stowarzyszeniu Słowian i Wikingów?
W Stowarzyszeniu Słowian i Wikingów jestem członkiem grupy. Bardzo lubię zajęcia w skansenie, spotykać się z ludźmi, którzy odtwarzają rzemiosło wczesnośredniowieczne. Moim ulubionym zajęciem jest tkactwo.


4.Mogłaby Pani opowiedzieć nam o swojej przygodzie ze sportem?
Trenowałam akrobatykę sportową w "Vikingu" Wolin. Biegałam na treningi trzy razy w tygodniu. Uwielbiałam wysiłek fizyczny. Skakałam salta, fiflaki, robiłam szpagaty, mostki itp. Elementy gimnastyczne połączone były z elementami baletu. Wyjeżdżałam na zawody sportowe, obozy kondycyjne. Przez sześć kolejnych lat brałam udział w Mistrzostwach Polski.


5.Czy czuje się Pani spełniona zawodowo?
ubię to co robię, ale zawsze chcę więcej.6.Jakie ma Pani hobby?
Moim hobby jest odtwórstwo rzemiosł wczesnośredniowiecznych, zajęcia w ogródku, turystyka, szycie, haftowanie, pieczenie ciast oraz rozwiązywanie krzyżówek.


7.Jakie jest Pani największe osiągnięcie sportowe i zawodowe.
W sporcie zajęcie wysokiego miejsca w Mistrzostwach Polski w Akrobatyce Sportowej. Zaś w nauczaniu największym osiągnięciem są uczniowie zajmujący wysokie pozycje w konkursach matematycznych. Pięcioro zostało laureatami takich konkursów.Marlena

Administrator dnia czerwiec 26 2011 09:29:06 · Drukuj
Pożegnanie absolwentów 2008/2011
Imprezy i uroczystościTEGOROCZNY PRIMUS INTER PARES

Takiego zakończenia nauki w naszym gimnazjum jeszcze nie było.

Dziewczęta wyleciały przez okno.

Chłopcy odeszli z wielkim hukiem!Chcesz zobaczyć zdjęcia z pożegnania tegorocznych absolwentów?
Kliknij w poniższy link.

ZDJĘCIA Z ZAKOŃCZENIA NAUKI W GIMNAZJUM

filmiki z pożegnania absolwentów:

Daleka droga - Jonasz Kofta - wykonanie Paulina Badalewska

Paulina Badalewska w duecie z p. Dobromirem Strzelczykiem "Odfruniesz..."

Biała flaga w wykonaniu uczniów PG w Wolinie (Piotr Jasiński-gitara i śpiew, Julia Kudlińska-klawisze, Mateusz Kwieciński-perkusja, *.Spustek-bas)

For Whom The Ball Tolls w wykonaniu uczniów naszej szkoły

Administrator dnia czerwiec 22 2011 21:02:12 · Drukuj
Zakończenie roku szkolnego klas pierwszych i drugich
Imprezy i uroczystości

O godzinie 9 rano nasi pierwszo- i drugoklasiści zakończyli rok szkolny 2010/2011. Przed nimi zasłużony, dwumiesięczny wypoczynek. Apel to czas podsumowań, podziękowań, gratulacji. Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni świadectwami z barwami narodowymi. Najlepsi z najlepszych otrzymali stypendium dyrektora szkoły za bardzo wysokie wyniki w nauce oraz bardzo dobre lub wzorowe zachowanie.Na wyróżnienie zasłużyli też uczniowie osiągający znakomite wyniki w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych. Chciałbym w tym miejscu pogratulować uczniowi klasy Ie Dominikowi Wolińskiemu, który w konkursie "Kangur Matematyczny" uzyskał bardzo dobry wynik w skali województwa. Był ponadto najlepszy w szkole w kategorii klas pierwszych i drugich. Gratuluję w imieniu dyrekcji i wszystkich nauczycieli.Wszystkim życzę udanych, bezpiecznych wakacji i do zobaczenia 1 września.Administrator dnia czerwiec 22 2011 14:42:35 · Drukuj
Dzień sportu 2011
Sport Turniej piłki nożnej był głównym wydarzeniem tegorocznego dnia sportu w naszym gimnazjum. Zawody zostały rozegrane na boisku "Orlik".

Do rozgrywek zgłosiło się 6 drużyn. Były to klasy Ib, Id, Ie, IIb, IId, IIe. Trzeba nadmienić, że w imprezie nie brali udziału uczniowie klas trzecich.Zespoły podzielono na dwie grupy - klasy pierwsze i drugie. Grano systemem każdy z każdym. Zwycięzcy grup spotkali się w finale. Do rywalizacji o miano najlepszej drużyny naszej szkoły w ostatnim meczu przystąpiły klasy Id (najlepsze wśród pierwszaków) i klasa IId. Doszło do sporej niespodzianki i Id okazała się triumfatorem turnieju. Warto podać skład złożony z młodych i utalentowanych piłkarzy: Dariusz Grajewski, Szymon Jama, Norbert Krzemieniecki, Mateusz Piesta, Seweryn Malikowski, Kacper Kopiński.
Gratulacje.

Podczas imprezy rozegrano również mecze piłki koszykowej i mecz piłki nożnej, w którym zwycięzca turnieju klasa Id zmierzyła się z ekipą złożoną z uczniów klas trzecich i drugich, wspomaganych przez nauczycieli p. D. Felisiaka i p. R. Kaliciuka. Również to spotkanie przyniosło sukces wychowankom pani Gabrieli Hengielskiej.

Organizatorami i sędziami zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego: p. Danuta Zwierzyńska, p. Kamila Matecka i p. Adam Wielechowski.

Zdjęcia z imprezy można zobaczyć po kliknięciu w link obok Zdjęcia z dnia sportuAdministrator dnia czerwiec 21 2011 19:06:54 · Drukuj
Wolińscy gimnazjaliści w blasku błękitnego tartanu
Sport


Dnia 11 czerwca 2011 r. w Białogardzie odbył się ogólnopolski miting klasyfikacyjny w lekkiej atletyce, w którym wystartowała grupa zawodników wolińskiego gimnazjum.

Pasjonujący pojedynek na skoczni o miano najlepszego skoczka stoczył Mariusz Rydz z zawodnikiem Klubu "Junior Złocieniec". Pojedynek ten zakończył się zwycięstwem Mariusza, który pokonał poprzeczkę na wysokości 175 cm. Równie ciekawa rywalizacja miała miejsce w biegach na 300 m i 600 m, gdzie nasi uczniowie zajęli miejsca na trzecim stopniu podium:
300 m Korneliusz Wielechowski - do ostatnich metrów walczył o trzecie miejsce z zawodnikiem Klubu "Hermes Gryfino" (zdjęcie poniżej);600 m Michał Pawlaczyk - odpierając ataki rywali zdołał utrzymać trzecią pozycję.
Na tym samym dystansie szóste miejsce zajął Kewin Kostek. Również bardzo dobry występ zaprezentowała Wiktoria Natkańska, która w biegu na 600 m zajęła V miejsce, wyrównując swój rekord życiowy na tym dystansie.


Warto nadmienić, że miting odbył się na nowo położonej nawierzchni tartanowej, która jest jedyną tego typu w Polsce, a drugą w Europie po "Olimpia Stadion" w Berlinie. Ciekawostką jest to, że trzecim obiektem, na którym zostanie położony takiej jakości tartan i w kolorze błękitu będzie stadion olimpijski, na którym odbędą się igrzyska w Londynie w 2012 r.

Adam Wielechowski

Administrator dnia czerwiec 17 2011 19:21:47 · Drukuj
Strona 7 z 17 << < 4 5 6 7 8 9 10 > >>
Odliczamy
Testy gimnazjalne

Pracownie komputerowe dla szkół
Projekt współfinansowany przez

Internetowe centra informacji multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych
Helpline.org.pl
helpline.org.pl
Moje gimnazjum
www.moje-egimnazjum.pl


Stronę monitoruje stat24

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.

BlueStone Theme Design by: Fuzed Themes
249,342 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie