„Błędy wychowawcze rodziców” – wywiadówka profilaktyczna w PG w Wolinie
Dodane przez Administrator dnia Listopad 06 2012 21:08:48


Wielu z nas z pewnością często zadaje sobie pytania: Jakimi jesteśmy rodzicami? Jaki model wychowawczy obowiązuje w naszej rodzinie? Czy w ogóle takowy jest? Odpowiedzi na te i szereg innych zagadnień próbowano znaleźć podczas wywiadówki profilaktycznej, która odbyła się dnia 30 października 2012 w Publicznym Gimnazjum w Wolinie. Mając świadomość, iż to rodzina i model wychowania w niej jest kluczowym czynnikiem właściwego rozwoju młodego człowieka, dyrekcja szkoły już po raz kolejny zorganizowała spotkanie rodziców, wychowawców z wieloletnim praktykiem w tej dziedzinie – panią Teresą Mamos – Dyrektorem Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Pyrzycach, która na tym stanowisku pracuje już od 17 lat. Ponadto osoba ta pełni funkcję Kuratora Sądowego w Sadzie Rejonowym, a także realizuje warsztaty „Szkoła dla rodziców i wychowawców”.

Organizując tego typu przedsięwzięcie, pani dyrektor Joanna Wojtczak , a tym samym rodzice i wychowawcy, którzy uczestniczyli w spotkaniu, pokazali, jak ważne jest dla nich dobro dziecka i jak bardzo im na nim zależy.
Podsumowaniem tego typu działań, niech będzie Dekalog Wymagającej Miłości, który warto wprowadzić w życie w każdym domu:
1. Poświęcaj dziecku czas,
2. Rozmawiaj,
3. Ustal reguły gry w rodzinie,
4. Stanowczo ich przestrzegaj,
5. Bądź zaangażowany,
6. Bądź otwarty,
7. Sam dawaj dobry przykład,
8. Nie atakuj , nie oskarżaj,
9. Dbaj o dobry codzienny kontakt,
10. Doceniaj starania dziecka w każdej sferze.


/ar