Narodowe Święto Niepodległości
Dodane przez Administrator dnia Listopad 14 2012 09:56:53Święto Niepodległości to jedno z ważniejszych świąt narodowych, obchodzone co roku 11 listopada. W tym dniu świętujemy odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku.


Objęcie gmachu Komendy Miasta przez batalion Polskiej Siły Zbrojnej.
Pierwsze wystawienie warty – 10 listopada 1918 r. (fot. dzieje.pl)Po 123 latach niewoli narodowej i powstańczych zrywach wolnościowych Polska odzyskała niepodległość. Naród polski po długich latach mógł znowu cieszyć się swobodą. Kilka pokoleń naszych przodków czekało z utęsknieniem na Niepodległą Polskę.


Rozbrajanie Niemców w Warszawie – 10 listopada 1918 r. (fot. dzieje.pl)


Dnia 12 listopada 2012 roku w Publicznym Gimnazjum w Wolinie uczniowie klasy Ib wraz z opiekunami panią Elżbietą Tysiąc i panią Renatą Mądrą przypomnieli swym koleżankom i kolegom o bohaterach Narodu Polskiego, dzięki którym mogliśmy obchodzić w tym roku 94 rocznicę odzyskania niepodległości.


Montaż słowno-muzyczny utrzymany w nastroju zadumy i refleksji pokazał nam, że każdego dnia powinniśmy walczyć o Polskę uczciwą, w której pielęgnowane są tradycje i ponadczasowe patriotyczne wartości. Trzeba zabiegać o to, aby niepodległość utrwalała się w naszych sercach i umysłach, żeby zakorzeniała się w naszą kulturę i obyczaje.

ar/